Kategorie
Bieganie

Prezent dla biegacza. 6 praktycznych propozycji.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czy kupiłeś już prezenty dla całej rodziny? Być może zastanawiasz się, co byłoby dobrym pomysłem na prezent dla biegacza. Ktoś z Twoich bliskich uprawia jogging i nie wiesz, z jakiego prezentu ucieszyłby się najbardziej? Przedstawiamy kilka z naszych propozycji. Sprawdź, prezentownik dla biegacza. 

Chusta wielofunkcyjna Buff

Chusty wielofunkcyjne mają wielu miłośników. Przede wszystkim są chwalone za wielofunkcyjność. Można je zakładać na wiele sposobów, w zależności od tego, co Ci się podoba. Chusty wielofunkcyjne sprawdzą się nie tylko biegaczom. Nie ma znaczenia, jaką dyscyplinę sportu się uprawia. Przydadzą się jednakowo na górskim szlaku, na rowerze, uprawiając sporty zimowe. Latem zapewniają ochronę przed słońcem, w zimę natomiast sprawdzą się jako izolator termiczny, który ochroni sportowca przed zimnem. Producenci chust tego typu stworzyli wiele kolorów i motywów, dzięki czemu nawet najbardziej wybredni klienci znajdą coś dla siebie. 

Skarpetki 

Choć wydawać by się mogło, że skarpetki być może nie są dobrym pomysłem na prezent, to jednak są najbardziej praktycznym podarunkiem, jaki możesz komuś sprawiać. Według niektórych to buty są najważniejszym elementem wyposażenia osoby biegającej, jednak bez odpowiednich skarpetek do biegania nie uzyska się idealnego komfortu. Warto wybierać specjalne skarpety do biegania ze sklepów sportowych, ponieważ zwykłe bawełnianie modele mogą zatrzymywać wilgoć, co z kolei doprowadzi do pojawiania się pęcherzy. Typowe biegowe skarpetki są stworzone przy wykorzystaniu technologii, zapewniającej cyrkulację powietrza, odprowadzanie potu i stabilizację stopy. 

Rollery i wałki do masażu 

Rollery piankowe i wałki są akcesorium do masażu ciała i mięśni. Dlaczego są one dobrym pomysłem na prezent dla biegacza? Sportowcy rolują swoje ciało po zakończonym treningu w celu uelastycznienia i regeneracji mięśni. Częste korzystanie z rollerów zwiększa się ruchomość stawów, poprawia kurczliwość mięśni, a proces regeneracji mięśni po intensywnym treningu trwa krócej. Wybierając wałek do automasażu, trzeba wziąć pod uwagę jego twardość, rozmiar, materiał i jakość wykonania. Na rynku są dostępne wałki gładkie, z wypustkami, rollery w kształcie tuby lub krótkie do masażu punktowego. 

Czołówka

W okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótkie, a zmrok zapada bardzo szybko, przydatna okazuje się czołówka do biegania. To także jeden z elementów obowiązkowego wyposażenia większości biegów ultra. Zakładanie czołówki na wieczorny bieg gwarantuje nam bezpieczeństwo. Wybierając czołówkę na prezent, zwróć uwagę na moc oraz wiązkę światła. Biegając, dobrze jest mieć rozproszone światło o szerokim zasięgu, by mieć większą widoczność terenu przed sobą. 

Plecak lub pas do biegania

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na bieganie bez żadnego ekwipunku. Szczególnie kiedy podejmujemy się dłuższych dystansów, dobrze jest mieć ze sobą pas biegowy lub plecak, gdzie pomieścimy klucze, telefon, chusteczki higieniczne, zapas żeli lub inne drobiazgi. Plecak jest niewątpliwie najwygodniejszą opcją na spakowanie niezbędnego wyposażenia, do codziennego treningu lepiej sprawdzi się niewielki pas biegowy. 

Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna powinna ściśle przylegać do ciała i zapewniać komfort cieplny podczas treningów w chłodniejsze dni. Zadaniem bielizny termoaktywnej jest odprowadzanie potu od powierzchni ciała, by zapobiec utracie ciepła i wyziębieniu organizmu. Na bieliznę termoaktywną zakłada się kolejne warstwy ubrań w zależności od warunków pogodowych. Kupując bieliznę termoaktywną, należy znać rozmiar osoby, dla której wybieramy prezent. Zbyt luźna bielizna termoaktywna nie spełni swojej funkcji. Takie akcesorium sportowe zdecydowanie powinno zagościć u każdego, kto lubi uprawiać bieganie na świeżym powietrzu, nawet kiedy panują ujemne temperatury. 

Jak wybrać prezent dla biegacza?

Zastanawiasz się, jaki jest idealny prezent dla biegacza? Idealnym prezent to taki, który trafi w jego potrzeby. Na pewno nikt nie lubi dostawać nietrafionych prezentów, dlatego zrób rozeznanie, czego biegacz, którego chcesz obdarować, potrzebuje. Zastanów się, gdzie i w jakich sklepach najczęściej robi on zakupy. Być może pomysł na prezent nasunie się wówczas sam.

Sprawdź także, jakie błędy popełniają początkujący biegacze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *